Etohum – Girişim Fabrikası Yaz Kampına seçildim

Evet, daha ilk yazımda belirtmiştim, bir başvurunun şartları arasında olduğu için blog açtığımı.Dahada geçmişe gidersek bu macera aslında bu yıl Girişim Fabrikası‘na başvurmamla başladı. Daha sonra oraya seçildiğimi öğrendim fakat etkinlik programı açıklandığında fark ettim ki, kamp günleri benim şehir dışında olduğum günlere denk geliyordu, ve bir ekibim olmadığı için(tek başıma başvurdum), kampa katılmam mümkün gözükmüyordu. Durum öyle olunca üzüldüm dolayısıyla, ancak daha sonra Etohum‘unda benzer etkinliği düzenlediğini ve programında bana uyduğunu fark ettim ve başvuru yaptım. Ve neticede bu sefer istediğim oldu. Başvurum değerlendirildiği ve seçildiğim konusunda e-postayı geçen gün aldım. Ancak yazmaya fırsat bulabildim .Bilmiyorum kaç kişi başvurdu, kaç kişi arasından seçildim. Belkide seçmek zorunda kaldılar yoğun ilgilen! 🙂 Ama sonuçta benim için önemli olan, istediğim bir şeydi ve elde ettim. Açıkcası insanın emeklerinin karşılığını aldığını görmesi mutluluk verici. Tabi bu daha başlangıç. Şu aşamadan sonra Girişim Fabrikası’nda eğitim, çeşitli görevler vs beni bekliyor.

Kısaca geçen yıl neler olduğunu hatırlarsak bu yılda beni nelerin beklediğini anlamış oluruz. Geçen yıl başvurular bittikten sonra, ilk olarak seçilen üniversiteli girişimcilere sınıf eğitimleri verilmiş, bu eğitimlerde start-up kültürü, ekonomi, hukuk vs gibi girişimcilere gerekli olan birçok bilgi aktarılmıştı. Bu seneye baktığımızda sadece 1 günlük eğitim gözükmekte, ama belkide sonradan açıklanacaktır diğer eğitimler (var ise). Daha sonra girişimcilerle sektörün önce gelen (mynet,yemeksepeti gibi) internet şirketlerine geziler düzenlenmiş, girişimcilerin bu şirketlerdeki yetkililerden sınırsız bilgi edinmeleri sağlanmıştı (bu aşama bu yılda aynı şekilde olacak gibi duruyor şuan ki açıklamalara göre) . Daha sonra neler olduğunu o ara takip edemediğim için şuan bilemiyorum. Ama bu yıl anladığım kadarıyla iş fikirlerimizi iş planı haline getirip, Etohum – Girişim Fabrikası danışma kuruluna sunacağız. Daha detaylı bilgiyi gide gele edineceğimi düşünüyorum, ve elimden geldiğince sizlerle de paylaşacağım.

Tüm bu hikayeden sonra her ne kadar bu yüzden açtım bu blogu desemde, bu başvuru sadece bir vesile oldu. Bloga yazmaya devam edeceğim (öyle umuyorum) merak etmeyin 🙂

Bir Cevap Yazın