Ritim projesi

Bu güne kadar haberiniz olmuştur, ya da bizzat ben söylemişimdir (“baksana oğlum şurası nasıl oldu?” şeklinde), ya da belkide duymamışsınızdır (O zaman şimdi duyun!) projemi. Ritim 11 aydır ara ara (bu “ara”lar bazen bayağı uzun olabiliyor), vakit buldukça geliştirdiğim ve bugüne kadar ki en çok emek verdiğim site.

Peki nedir bu Ritim?

Ritim nedir sorusuna verdiğim cevaplar sürekli değiştiği için bu sorunun cevabını ben bile karıştırıyorum aslında bazen. “Ritim neydi?” derseniz kısaca anlatmak gerekirse görsel tarafa ağırlık verilmiş bir fizy idi en başta. Ne gerek vardı diyenler Blogspot – Tumblr kıyaslaması yapabilir. Fakat şimdi “Ritim nedir?” derseniz cevabım biraz daha komplike. Artık bir siteye benzemeyi bir kenara bıraktı, kendine özgü yapısı, işleyişi ve algoritmasıyla Ritim artık bir Ritim. Özgün yani. Şunun gibi, bunun gibi birşey diyemiyorum artık onun için.

Bu konunun biraz detayına inersek, Ritim’in sloganıyla başlayayım: “Akıllı müzik kaşifi”. Peki ne yapar bu kaşif? Bu kaşif akıllı, yani siz/sizler siteyi kullandıkça öğrenen, her geçen gün daha geniş bir arşive sahip olan, bununla birlikte daha isabetli, sevmeniz daha muhtemel şarkıları karşınıza çıkarıcak olan bir tavsiye motoru gibi birşey aslında. Çokta detay vermek istemiyorum çünki anlattıkça, paylaştıkça sanki benzeri yapılıyor. Belkide benim düşündüğümü başkalarıda düşünüyor ve benden hızlı ortaya çıkarıyordur. Ama olsun biraz paranoyaklık iyidir. Bu kadar bilgi yeter şimdilik.

Site şuanda e-posta topluyor. Açıldığında kayıt olanlara öncelik tanımak, ilk önce bu akıllı kaşifi keşfetmek için. Sizde onlardan biri olmak isterseniz yapmanız gereken basit. http://rit.im adresine girin ve e-postanızı bırakın!

Son olarak siteyle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bildiriniz. Ben sizin görüşlerinize önem vermeseydim o site bu kadar gelişemezdi. (böyle giderse beta olarak değil direk tam sürüm açılacakta neyse)

Bir Cevap Yazın